درباره ما

برند مهندسیکا در دیماه سال ۱۳۹۷ با هدف تولید و فروش سرگرمی الکترونیک و رباتیک تشکیل شد تصمیم بر آن گرفتیم تا از دانش و تخصص خود در حوزه نرم افزار و سخت افزار سیستم های رباتیک و الکترونیک استفاده نماییم و الکترونیک را به خانه ها برای همه با رویکرد سرگرمی بیاوریم از همین رو برند مهندسیکا شکل گرفت و پس از آن با انجام تحقیقات جامع در خصوص پلتفرم های سخت افزاری موجود، از جمله آردوینو به عنوان بردهای پایه انتخاب گردید و با توجه به کمبود ماژول های سخت افزاری و تمرکز گروه بر سیستم های ماژولار ،  شناسایی و تولید ماژول ها و لوازم جانبی مرتبط با این بردها انجام شد و به لطف خدا توانستیم در طی مدت کوتاهی ، موفقیت های چشگمیری کسب نماییم.

حدود شهریور سال ۱۳۹۸ علاوه بر فروش در فروشگاه دیجیکالا تصمیم بر آن گرفتیم تا از دانش و تخصص خود در حوزه نرم افزار و برنامه نویسی استفاده نماییم، و با طراحی اولین سایت مهندسیکا با دامنه mohandesika.com  اقدام به فروش مستقیم نیز در دستورکارمان قرار گرفت .

شایان ذکر است هدف برند مهندسیکا صرفا فروش برد و ماژول ها نیست لذا یکی از اهداف برند مهندسیکا آموزش و علاقه مند ساختن مخاطب به کاربرد ساده الکترونیک در خانه برای تمام گروههای سنی است بدین منظور تمام تولیدات ما علی رغم پیچبدگی الکترونیکی بالا در طراحی و ساختار ولی کاربری و مونتاژ بسیار ساده ای باید داشته باشند تا جوانان را علاقه مند به الکترونیک کند و در عین حال امکان توسعه و گسترش دانش مخاطب را با آموزش و در اختیار قراردادن رایگان سورس کامل نرم افزارها بعنوان هدف بعدی مد نظر داریم .

آموزش الکترونیک در خانه با رویکرد سرگرمی و ایجاد علاقه مندی در نوجوانان و جوانان نیازمند ارائه طرح­های کاربردی و جذاب است . این آموزش شامل تمام علاقه مندانی می­شود که تخصص بالای الکترونیک ندارند و در منزل بدون داشتن تجهیزات خاصی باید مونتاژ مدار را انجام دهند. مخاطبین ما در این مجموعه مهندسین و افراد حرفه ای وفنی نیست  بنابراین بخش عمده ای از طرح مانند برنامه نویسی و پروگرام کردن ماژولها، طراحی مدارات، لحیم کاری قطعات، تست و عیب یابی مدار از قبل انجام می­شود . برای آنکه مصرف کننده به سهولت بتواند مونتاژ مدار را آموزش ببیند و و در کمترین زمان ممکن کیت را مونتاژ نماید به همراه محصول CD مالتی مدیای آموزش مونتاژ کیت ارائه شده است که بصورت کاملا کاربرپسند (user friendly) مصرف کننده را راهنمایی میکند . مصرف کننده فقط با در اختیار داشتن یک کامپیوتر یا لب تاپ میتواند کیت را ببندد و نتیجه را مشاهده نمایید . تمام فرایند مونتاژ و آموزش قابل بازگشت و اصلاح است بنابراین حتی در صورت خطا در مونتاژ کیت راهنمایی لازم صورت میگیرد .بسته به علاقه مندی و سطح دانش فنی مصرف کننده امکان توسعه و استفاده از ماژولها و قطعات برای سایر پروژه ها نیز مقدور است . در فرآیند آموزش جوانان علاقه مند میشوند نحوه کد نویسی ماژول آردوینو نانو را بدانند که بصورت رایگان در اختیارشان قرار میگیرد .این مجموعه با هدف آموزش و علاقه مند کردن جوانان به الکترونیک در منزل به زبان ساده طراحی شده است و محصول تولیدی جهت کاربردهای میدانی و شرایط محیطی سخت نیست ولی مصرف کننده میتواند کیت محصول را در کنترل هوشمند آبیاری گلهای گلدان منزل، یا گلها و در ختان باغچه و یا مصارف صنعتی گلخانه و آبیاری درختان بصورت هوشمند استفاده کند . و با این کار زمینه لازم جهت علاقه مند کردن جوانان به پیگیری وتوسعه دانش فنی و کاربردی خود در حوزه الکترونیک ایجاد می­شود و در قدم های بعدی نسبت به شناخت سایر مجموعه های الکترونیک و روباتیک با رویکرد کاربرد در منزل اقدام خواهند نمود. علت اینکه افراد عادی بدون تخصص بالای الکترونیک مخاطب ما قرار گرفته­اند رشد سریع، توسعه و نفوذ الکترونیک و روباتیک در کاربردهای خانگی است که همانند رشد و توسعه اینترنت و موبایل های هوشمند امری اجتناب ناپذیر است .