درباره ما

باتقدیم سلام و احترام فراوان

با افتخار به استحضار میرساند که برند مهندسیکا را در سال ۱۳۹۷ با هدف تولید و آموزش الکترونیک و رباتیک تاسیس کردیم ومصمم شدیم تا از دانش و تخصص خود در حوزه نرم افزار و سخت افزار سیستم های رباتیک و الکترونیک استفاده نماییم و الکترونیک را با رویکرد سرگرمی به خانه ها بیاوریم و پس از آن با انجام تحقیقات جامع در خصوص بستر های سخت افزاری موجود، ماژول آردوینو را به عنوان برد پایه انتخاب کردیم و با توجه به کمبود ماژول های سخت افزاری و تمرکز گروه بر سیستم های ماژولار،  شناسایی و تولید ماژول­ها و لوازم جانبی مرتبط با بردها را انجام دادیم و به لطف خدا توانستیم در طی مدت کوتاهی، موفقیت های چشگمیری کسب نماییم.

شایان ذکر است هدف برند مهندسیکا صرفا فروش برد و ماژول ها نیست یکی از اهداف برند مهندسیکا آموزش و علاقه ­مند ساختن مخاطب به کاربرد ساده الکترونیک در خانه برای تمام گروههای سنی است بدین منظور تمام تولیدات ما علی­رغم پیچیدگی الکترونیکی بالا در طراحی و ساختار دارای کاربری و مونتاژ بسیار ساده ای هستند تا جوانان را متمایل به الکترونیک کند و در عین حال امکان توسعه و گسترش دانش مخاطب را با آموزش و در اختیار قراردادن رایگان سورس کد کامل نرم افزارها بعنوان هدف بعدی فراهم کردیم.

آموزش های برند مهندسیکا شامل تمام علاقه­ مندانی می­شود که تخصص بالای الکترونیک ندارند و در منزل بدون داشتن تجهیزات خاصی میتوانند مونتاژ مدار را انجام دهند. مخاطبین ما در این مجموعه فقط مهندسین و افراد فنی نیستند  بنابراین بخش عمده ای از طرح مانند برنامه نویسی و پروگرام کردن ماژولها، طراحی مدارات، لحیم کاری قطعات، تست و عیب یابی مدار از قبل انجام می­شود . تا مصرف کننده به سهولت بتواند در کمترین زمان ممکن کیت را مونتاژ نماید به همراه محصول ، DVD مالتی مدیای آموزش مونتاژ کیت ارائه شده است که بصورت کاملا کاربرپسند (user friendly) مشتری را راهنمایی میکند . مصرف کننده فقط با در اختیار داشتن یک کامپیوتر یا لب تاپ میتواند کیت را ببندد و نتیجه را مشاهده نماید . تمام فرایند مونتاژ و آموزش قابل بازگشت و اصلاح است بنابراین حتی در صورت خطا در مونتاژ کیت، راهنمایی لازم صورت میگیرد .متناسب با اشتیاق و سطح دانش فنی کاربر امکان توسعه و استفاده از ماژولها و قطعات برای سایر پروژه ها نیز مقدور است . در فرآیند آموزش، جوانان علاقه­ مند میشوند نحوه کد نویسی ماژول آردوینو نانو را بدانند که بصورت رایگان در اختیارشان قرار میگیرد. محصولات به زبان ساده طراحی شده است و برای کاربردهای میدانی و شرایط محیطی سخت نیست ولی کاربر میتواند کیت آموزشی را در هوشمند سازی منزل ، کنترل هوشمند  و رباتیک استفاده کند . هدف ما رشد سریع، توسعه و نفوذ الکترونیک و رباتیک در کاربردهای خانگی است که همانند رشد و توسعه اینترنت و موبایل های هوشمند امری اجتناب ناپذیر است .

امید است که ما متولیان آموزش وپروش برای ارتقای اعتماد به نفس و قابلیت جوانان هوشمند ایران یکدیگر را حمایت کنیم .

با سپاس فراوان

مهندس مهدی حاجی ها